Główna » Nasze testy, Łyżwy

Jackson Mystique – opis i recenzja łyżew

13 listopada 2012 Brak komentarzy

Jackson Mystique – topowy model Jacksona z serii rekreacyjnej, stworzony z myślą o osobach lubiących czasami pojeździć, jednocześnie ceniących komfort i bezpieczeństwo. Dzisiaj postanowiłem mu się przyjrzeć bliżej. Biorę pudełko w ręce i zaglądam do środka.

Inna bajka…

Po wyciągnięciu łyżew zacząłem się zastanawiać czy nie pomyliłem pudełek. Jackson Mistique wyglądają znacznie profesjonalniej niż się spodziewałem. Kształt buta jest już identyczny jak w wyższych modelach Jacksona, płoza błyszczy się chromem, nawet podeszwa, pomimo że wykonana z PCV, prezentuje się ciekawie. Pasek wzmacniający tył buta jest znacznie szerszy niż w niższych modelach i obszyty podwójnym szwem. Przekłada się to na dobre wzmocnienie buta, które w skali Jacksona otrzymało 15/100 punktów. Tutaj nie ma już mowy o jakimkolwiek wyginaniu się buta na boki. Takie wzmocnienie można spotkać w wyższych modelach np. Artiste, a tam but powinien już znieść bez problemu trudy pojedynczych skoków. But z zewnątrz jest pokryty skórą, która została dodatkowo zabezpieczona poliuretanem, co praktycznie zwalnia użytkownika z konieczności pastowania butów. Stylizowana podeszwa z PCV zachwyca swoją estetyką. Język z zewnątrz wykonany jest z materiału obszytego jednym kawałkiem skóry. Po bokach języka widać właściwy materiał, z którego został on wykonany. Język jest nieco sztywniejszy niż w niższych modelach, powinno to zapewnić dobrą ochronę przed uciskiem sznurówek i komfort. But został wzmocniony Cerlinem, czyli materiałem używanym również w wyższych modelach łyżew Jackson. Zapewnia on sztywność a przy tym dobrze dopasowuje się do stopy. Już po paru godzinach spędzonych na lodzie but powinien leżeć idealnie. Przy wszystkich krawędziach występuje szew mający dodatkowo wzmacniać but. Pod haczykami możemy znaleźć wycięcie w kształcie litery U, które ma nam pomóc w swobodnym zginaniu kolan. Haczyki są solidne i budzą zaufanie. Płoza została pochromowana i przykręcona śrubami do buta. Profil płozy jest czysto rekreacyjny, czyli łuk jest delikatny, ale widoczny. Uwagę zwracają precyzyjnie wykonane ząbki. Teraz czas na dalszy ciąg bajki…

…czyli wchodzimy do wnętrza tego świata…

Wnętrze to jest wykonane na naprawdę wysokim poziomie. Pierwsze dwie rzeczy, które przykuwają wzrok to: dobre wyściełanie wnętrza w okolicy kostek i.. brak nitów od haczyków (!!!). Okolice kostek zostały wykończone grubą i w miarę miękką pianką, natomiast wewnętrzna strona haczyków została zakryta materiałem, którym obszyte jest wnętrze buta. Na pewno obie te modyfikacje będą miały korzystny wpływ na komfort. Całe wnętrze zostało pokryte jasnym materiałem syntetycznym. Język został pokryty pianką winylową i wykończony materiałem. Uwagę zwraca górna część języka, gdzie możemy zauważyć, że górna krawędź została wykończona materiałem użytym do wyściełania wnętrza buta. Jest miękka i na pewno podniesie komfort użytkowania.

...i znajdujemy perełkę.

Tak to należy określić. W klasie łyżew figurowych, stworzonych z myślą o rekreacji, w przypadku dorosłych i nawet początkowego treningu w szkółce łyżwiarskiej dla dzieci, ten zestaw nie ma sobie równych. Jeśli dodamy do tego umiarkowaną cenę otrzymujemy sprzęt dla każdego kto ceni sobie jakość, komfort i profesjonalizm.

Przemysław Domański

Przemysław Domański (ur. 27 czerwca 1986 w Warszawie) – polski łyżwiarz figurowy, Czterokrotny Mistrz Polski Seniorów. W latach 2003-2005 reprezentował Polskę w Mistrzostwach Świata Juniorów, najwyższe 14. miejsce zdobywając w 2005. Czterokrotnie startował w mistrzostwach Europy zdobywając w latach 2004-2007 i 2009. Najwyższe 17 miejsce zdobył w 2009. W Mistrzostwach Świata startował w latach 2007 i 2009 zajął 23 miejsce i zdobył kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie Vancouver 2010. Na Igrzyskach Olimpijskich Vancouver 2010 zajął 28 miejsce. Karierę zakończył w grudniu 2010 roku, po Mistrzostwach Polski, gdzie ponownie zdobył tytuł Mistrza Polski. Łyżwiarz obecnie mieszka w Katowicach i trenuje zawodników w tamtejszym klubie sportowym UKŁ Spin Katowice.

Wydrukuj, wyślij linka lub wykop:
  • email
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop

Zostaw odpowiedź!