Główna » Łyżwy

Freestyle na lodzie

18 grudnia 2012 Brak komentarzy

Freestyle na lodzie – co to takiego?

Freestyle – czyli styl wolny. Nazwa ta jest zwodnicza, gdyż na krótkich dystansach freestyle to wcale nie taka wolna jazda – często nawet szybsza niż zawodowe łyżwiarstwo szybkie. Freestyle nie jest ani łyżwiarstwem figurowym, ani hokejowym, aczkolwiek może zawierać w sobie elementy obu tych stylów jazdy. Freestyle na lodzie to jazda szybka, dynamiczna, to umiejętność porusznia się w tłumie oraz szybkie zwrotu – 360, 540, 720. To również jazda tyłem, efektowne hamowania i różnego rodzaju wymyślne tricki i skoki w dal i w górę. Doświadczeni łyżwiarze mogą spróbować swoich możliwości grając na łyżwach w rugby, piłkę nożną lub ręczną – takie atrakcje oferuje Krakowski Klub Freestyle’owy

Skąd wzięła się ta technika?

Historia freestyle sięga samych początków łyżwiarstwa. Powstał jako forma eksperymentów z jazdą na łyżwach i dotyczy wszystkich tricków i manewrów, które nam ją urozmaicają. Zupełnie jak freeride na rolkach – freeride na łyżwach to wolność wyboru, techniki i… jazdy.

Na prawie każdym lodowisku znajduję się grupa której nie wystarcza już jazda rekreacyjna – Ci ludzie tworzą pomysły na rozwój łyżwiarstwa. Tak samo było też w Krakowie, w którym sześć lat temu Adam Gołąb założył stowarzyszenie Krakowski Klub Freestyle’owy. Za przykładem KKF podążają obecnie różne grupy w całej Polsce i na świecie – takie jak na przykład XTREME / FREESTYLE ICE SKATING WORLD COMMUNITY.

Zachęcamy grupy w innych miastach do zakładania nowych klubów! Pokażcie że jesteście. Na Facebooku powstała nowa stronka o nazwie ICE Freestyler gdzie można się pokazać, wklejać filmiki i zdjęcia z lodowiska.

Jak zacząć?

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia freeridowej kariery jest wybór łyżew. Do freestylu najlepsze są łyżwy hokejowe, dosyć twarde, które pewnie będą trzymać staw skokowy. Dla kobiet polecam Bauer Vapor , a dla mężczyzn Bauer Supreme. Kwestia twardości buta jest sprawą indywidualną,w dużej mierze zależna od wagi osoby.

W sklepie niecodzienni.pl jest w czym wybierać. W dodatku Mariusz i Przemek chętnie Wam doradzą i znajdą łyżwy odpowiednie do indywidualnych potrzeb.

Chcesz pomocy, chcesz uczyć się jazdy na łyżwach (w tym freeridowej)?

W Krakowie powstał pierwszy w Polsce klub łyżwiarstwa Freestyle’owego – Krakowski Klub Freestyle’owy. KKF prowadzi zajęcia indywidualne bądź w grupie,wszystkiego można dowiedzieć się na stronie internetowej www.isft.pl lub www.naukajazdynalyzwach.pl

Niedługo gwiazdka a więc czas prezentów, zakup łyżew pod choinkę to na pewno doskonały pomysł, tym bardziej, że w sklepie niecodzienni.pl do każdej zakupionej pary łyżew dodawana jest godzina nauki jazdy na łyżwach gratis – a to najlepsza oferta w Polsce na ten sezon!

W imieniu Zarządu Krakowskiego Klubu Freestyle’owego oraz sklepu niecodzienni.pl życzymy wszystkim udanych zakupów i niesamowitych wrażeń z jazdy.

Adam Gołąb, Krakowski Klub Freestyle’owy

Dawid Cichy, niecodzienni.pl

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony http://www.isft.pl.

Wydrukuj, wyślij linka lub wykop:
  • email
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop

Zostaw odpowiedź!